ЭКОНОМИКА УКРАИНЫ
2

Зеленський у Глазго домовлявся про скраплений газ з Катару

01.11.2021
Зеленський у Глазго домовлявся про скраплений газ з Катару

Володимир Зеленський зустрівся з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Це сталося у рамках конференції ООН з питань зміни клімату в британському Глазго.

Політики спілкувалися, зокрема, про можливість активізації двосторонньої торгівлі. Також вони приділили окрему увагу питанню розвитку військово-технічного співробітництва.

Що обговорювали лідери держав

У Зеленського уточнили, що глава держави також обговорив з Тамімом бін Хамадом Аль Тані механізми реалізації домовленостей, досягнутих під час його візиту до Катару у квітні 2021 року. Мовиться, зокрема, про продовольчу та інвестиційну сферу.

Одним з головних наших спільних завдань є активізація торговельно-економічної співпраці,– наголосив український президент.

Крім цього, він подякував катарській стороні за допомогу в евакуації українців з Афганістану й наголосив, що важливо й надалі співпрацювати в цьому напрямку. Водночас Зеленський поновив запрошення еміру Катару відвідати Україну з візитом.

Важливо! Також співрозмовники обговорили можливість та умови постачання до України катарського скрапленого газу.

Зазначимо, що про ймовірність постачання катарського газу в Україну говорять вже давно. Про це, зокрема, у 2012 році згадував Микола Азаров, який на той час був прем'єр-міністром. У 2018 році про те, що Катар готовий продавати Україні скраплений газ, заявляв й тодішній президент Петро Порошенко.