ЭКОНОМИКА УКРАИНЫ
Подобається

6 способів заробити під час декретної відпустки

10.10.2016
no-cover

Декретна відпустка триває три роки. Якщо дитина більш-менш спокійна й не потребує щохвилинної уваги, то вже з третього місяця мама може заробляти гроші. Правильно розподіливши час, нескладно вийти на дохід у понад 2 тис. грн у місяць.

Портал Корупція.Спорт пропонує 6 способів заробити під час декретної відпустки.

Таємний покупець

1

Таємним покупцем влаштовуються працювати, коли в дитини вже нормалізується режим, і матір може частіше виходити за покупками.

"Таємний покупець — це той, хто перевіряє якість обслуговування у магазинах. Він повинен заводити розмови із продавцями й консультантами, провокувати проблемні ситуації. Наприклад, детально допитуватися про товар або ж фіксувати, як персонал поводиться із клієнтами. Все це має заносити у спеціальну анкету. Зазвичай таку послугу замовляють крупні мережі супермаркетів, а також — деякі бутіки", — говорить експерт ринку праці Наталія Рудакова.

За її словами, останнім часом кількість таких пропозицій зменшилася. Через кризу багато мереж заощаджують на подібних фахівцях.

"Найлегше влаштуватися таємними покупцями людям, що живуть у центральній частині міста біля недешевих магазинів. Таку роботу пропонують як у рекрутингових агенціях, так і напряму в магазинах", — каже вона.

В середньому таємним покупцям платять 70 грн за два візит до магазину. За тиждень вони заробляють 300-350 грн.

Інтернет-коментатор

2

Маючи сучасний смартфон, можна заробляти лишаючи відгуки на сайтах інтернет-магазинів. Це можна робити, вигулюючи дитину на майданчику, перед сном із самого ранку. Такою роботою багато не заробиш, однак на підгузки малюку вистачить. За 150 великих відгуків платять 200 грн.

"Зазвичай таких людей шукають через соцмережі або через знайомих. Нерідко такі заробітки пропонують програмісти, що розкручують нові сайти. Подібна робота найкраще дається людям із багатою уявою. Адже у більшості випадків приходиться лишати коментарі під одним і тим же товаром. При цьому вони мають бути різні", — пояснює експерт.

Можна заробляти на кліках. Це теж пропонують програмісти. Платять за 200 кліків 10 гривень. У місяць приблизний заробіток 500-700 грн.

"Програмісти, наприклад, розкручують 20-30 сайтів. Щоб продемонструвати замовнику збільшення заходів на певний сайт, вони замовляють таку послугу. Адже їм важливо, аби на сайт заходили із різних ІР-адрес. За кордоном дорожче платять за цю роботу 2 долари за 10 кліків".

Мережевий маркетинг

3

Найкраще працює серед тих людей, що часто спілкуються й нерідко змінюють коло спілкування. Тому цей заробіток добре підходить для мам у декреті — вони спілкуються або із родичами, або із іншими мамами на майданчику. Саме останнім вони можуть запропонувати різноманітні креми та шампуні.

"Крім того, мають можливість ще й розширювати бізнес. Мережевий маркетинг працює за схемою піраміди. Кожен продавець отримує прибуток від того, кого запросив продавати", — пояснює Валентина Крищенко, вона почала займатися продажем продукції "Ейвон" у декреті.

Заробити мережевим маркетингом можна до 1000 грн.

"Недоліком такої роботи є те, що через 2-3 місяці знайомі починають уникати спілкування. Бояться, що буду їм щось впарювати. Але спілкування серед мам краще, ніж колектив на роботі. Коло людей постійно міняється — в однієї дитина захворіла, в іншої пішла в дитсадок, а ще в третьої щойно почала гуляти надворі", — пояснює вона.

Перепродавати в інтернеті найвигідніше дитячі речі. Особливо ті, які час від часу потрібні кожному. Це може бути дитяча ванна для купання, пеленальний комод, підгузки.

6

"Останні роки люди економлять на цьому всьому. Тому купують такі речі не в інтернет-магазинах, а на сайтах оголошень. Намагаються знайти там дешевше. Мами, які розуміють реальну вартість комода чи ванни одразу купують такі речі, які виставили на продаж за заниженою ціною. Потім перепродують дорожче. Заробляють таким чином більше 1 тисячі гривень", — говорить Валентина.

За її словами, найбільше можна заробити під час курсових коливань.

"Коли долар, то дорожчав, то опускався, розумні мамочки закупили по півсотні пачок памперсів. Потім вони подорожчали і вони їх почали продавати в інтернеті. На кожній пачці заробляли 50-70 гривень", — каже вона.

Також матері можуть заробляти, організовуючи оптові закупівлі дитячих речей.

"Є такі сайти й магазини, що продають речі оптом. Розумні мами одразу шукають охочих купити ці речі й перепродують їх цим мамам, яких знайшли. Звісно, роблять невелику націнку".

Збирач ручок

4

Збираючи ручки або склеюючи конверти заробляють 800 грн у місяць. Це якщо обсяг роботи на рівні 2 годин у день.

"Замовник надсилає ручки. Їх треба зібрати. Проблемою такої вакансії є те, що вона у більшості випадків є шахрайською. Зловмисники нерідко пропонують людям такий заробіток і просять спершу викупити партію комплектів для складання ручок. Потім зникають, ручок не надсилають", — каже Вікторія Котлярова із порталу працевлаштування jobs.ua.

Перед тим, як погоджуватися на таку роботу, треба добре перевірити роботодавця.


Диспетчер

5

Маючи базу даних власників вантажівок, можна розмістити оголошення в інтернеті про вантажні перевезення — бути посередником між водієм і замовником. Зазвичай за це беруть 20-25%.

"Кожне перевезення по Києву в середньому 600 гривень. Це означає, що з диспетчер із нього має 120 гривень. Такий вид заробітку дає дохід 2,5-3 тис. грн у місяць. При цьому не потрібно довго сидіти перед компютером. Єдиним мінусом є те, що інколи приходиться понервувати через витівки замовників чи водіїв", — говорить Наталія Рудакова.

Однак, за її словами, найбільше заробляють у декреті кваліфіковані працівники — бухгалтери, журналісти, юристи та програмісти.

"Наприклад, бухгалтер навіть у декреті заробляє понад 6 тисяч гривень. Перекладач фільмів — більше 4 тисяч", — говорить вона