Главние Новости
Подобається

В Украине могут отобрать безвиз: ЕС назвал новые требования

20.12.2017
В Украине могут отобрать безвиз: ЕС назвал новые требования

Стало відомо, за яких умов ЄС може призупинити дію безвізового режиму для України.

Про це йдеться в першому звіті Єврокомісії в рамках нового механізму припинення безвізових режимів.

Зокрема, в ЄС незадоволені тим, що відбувається зараз в НАБУ. У звіті Єврокомісія відзначає, що такі події як введення жорстких строків давності досудових розслідувань, розкриття ГПУ інформації про розслідування антикорупційного бюро серйозно підривають здатність НАБУ проводити розслідування.

Популярное: Украинцам вернут налоги: Узнайте как этим воспользоваться

В Європі також додали, що законопроект, який дозволяє парламенту звільняти керівників антикорупційних інституцій зняли з порядку денного, але при цьому документ залишається зареєстрованим.

В цілому, говорять в Європейському союзі, критерії візової лібералізації Україна залишиться активним.

«Однак, з огляду на останні події, потрібно вжити негайних дії з метою забезпечити повну імплементацію та стабільність вже здійснених реформ, зокрема, в контексті антикорупційних вимог», – йдеться в документі.

Зокрема, Єврокомісія висунула 6 вимог до України. Так, Україна повинна посилити співпрацю з інститутами ЄС для запобігання ризиків нерегулярної міграції, провести кампанію з інформування про обов’язки і права в рамках безвізового режиму.

Крім того, одні з вимог є-забезпечення незалежності, ефективності та стійкості антикорупційних реформ (шляхом створення незалежного та спеціалізованого вищого антикорупційного суду відповідно до висновку Венеціанської комісії та українським законодавством ».

Також Україна зобов’язана негайно відновити авторитет НАПКА і створити ефективну систему верифікації електронних декларацій, скасувати поправки щодо електронного декларування доходів антикорупційних активістів, а також активізувати зусилля по боротьбі з організованою злочинністю, в тому числі шляхом виділення достатніх ресурсів на Національну поліцію.

Відзначимо, рада ЄС затвердив новий механізм припинення безвізових режимів з третіми країнами в лютому цього року. У документі прописано п’ять причин, за якими можливо призупинення безвіза – чотири з них стосуються міграції.

Крім того, ЄС залишає за собою право повернути візи для будь-якої країни, яка стає джерелом міграційної загрози. П’ята причина для можливого скасування безвіза – відкат в проведенні реформ.