ЭКОНОМИКА УКРАИНЫ
Подобається

Могут ли женщины, которые досрочно вышли на пенсию, работать официально

04.08.2016
Могут ли женщины, которые досрочно вышли на пенсию, работать официально

І чи можуть вони розраховувати на перерахунок пенсій

Невеликі пенсійні виплати, які одержує більшість українців, змушує їх і після виходу на відпочинок шукати додаткові заробітки, тому що вижити на пенсію зараз нереально. Пенсійне законодавство досить часто змінюється, більшість пенсіонерів не вміють користуватися Інтернетом, тому у них виникає чимало запитань, пов'язаних з нарахуванням пенсій. А незнання законів породжує багато чуток і страхів.

У редакції «Львівської газети» звернулася жителька Пустомитівського району Анна Процик.

«Я вийшла на пенсію достроково, у 55 років, хоча за новим пенсійним законодавством повинна була виходити у 57,5 року. Та обставини склалися так, що змушена була піти (і на роботі скорочення було, і з онукою нікому було сидіти). За те, що пішла достроково, пенсію отримую зменшену, 1310 грн. У липні мені виповнилося 57,5 років. Внучка йде в школу. А мене запрошують на роботу, але з офіційним працевлаштуванням. Знаю, що до 57,5 року я не мала права офіційно працювати. А як тепер? І ще цікавить таке питання. Раніше, коли пенсіонер працював, йому через кожні два роки перераховували пенсію. А як зараз? Чи можу розраховувати на такий перерахунок? Якщо так, то яку середню заробітну плату будуть враховувати при перерахунку: ту, з якою нараховували пенсію, або ту, яка на момент перерахунку?»

Відповісти читачці ми попросили заступника начальника головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області Руслану Іванкову.

«Читачка газети може офіційно влаштуватися на роботу, і через 24 місяці їй буде перерахована пенсія. При перерахунку буде враховуватися показник середньої заробітної плати, який був на момент призначення пенсійних виплат. Але відсотки, на які зменшено розмір пенсійних виплат за достроковий вихід на пенсію, будуть зберігатися і надалі», – каже Руслана Іванкова.
Інша читачка, львів'янка Тетяна Голуб, запитує, що змінилося за останній час у пенсійному законодавстві для працюючих пенсіонерів.

«Я отримую мінімальну пенсію. Хочу працевлаштуватися прибиральницею. Цікавить, мені повністю будуть виплачувати пенсію, або тільки 85%?» – питає Тетяна.

За словами Руслани Іванкової, Тетяна буде отримувати пенсію повністю. Працюючим пенсіонерам виплачують 85% пенсійних виплат тоді, коли розмір пенсії більше, ніж 150 відсотків прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Зараз це 1695 грн. Тобто працюючим пенсіонерам, розмір пенсії яких менше від 1695 грн., пенсії виплачують повністю. Якщо розмір пенсії вище 1695 грн., то їм виплачують 85% пенсійних виплат, – пояснила Руслана Іванкова.